חיים קצרים או בריאים?

לפני כמה ימים ישבנו כמה חברים וקשקשנו. דיברנו על אורח חיים בריא – בדרך כלל אלה שיחות מקניטות שבהן בני שיחי מתמקדים במה הם יפסידו וכמה נורא זה יהיה לחיות בריא, ואני מסבירה (בפעם האלף) שאין מדובר בחיי סיגופים וצומות.

הגדיל לעשות אחד החברים שאמר – "אני מעדיף לחיות כמה שנים פחות, ולהנות מכל רגע". עכשיו, המשפט הזה יכול להוציא ממני הרצאה של שעה, אותה חסכתי לשנינו. מה שכן, נזכרתי בימים האחרונים של הרב עובדיה ז"ל, ואיך אנשים "ויתרו" על שנה מחייהם כדי "לתרום" לו עוד חיים… בעצם כשאנחנו מגיעים לרגע האמת, אנחנו לא באמת מוכנים לוותר…

נכון, כשאנחנו צעירים ובריאים, קשה לנו לחשוב על כך שאנחנו תורמים במו ידינו (המושטות לבורקס) ורגלינו (השובתות מתנועה) לבריאות ולחולי העתידיים שלנו. כאן ועכשיו! אכול ושתה כי מחר…

אבל יותר מפעם אחת המחר הזה מגיע בדמות מחלה כרונית כלשהי: מחלת לב, סוכרת, יתר לחץ דם… קשה לנו לדמיין את המשמעות של מחלה כרונית: הגבלה בפעילות – לא כי מישהו אוסר עלינו, אלא כי אנחנו "לא מסוגלים לזוז", לקיחת תרופות באופן קבוע "כמו זקנים", או חס וחלילה סיבוכים הנגזרים מהמחלות האלה. בקיצור, התשלום של "לחיות כמה שנים פחות" יכול להגיע עם בונוס של כמה שנים רעות.

לעומת זאת, לשלם בתשלומים על איכות חיים עתידית נשמע לי דיל לא רע בכלל. להכניס להרגלים כמה מזונות שעדיין אינני מכיר, ולפתח פעילות גופנית מהנה, בתמורה לירידה בסיכון לחלות, או עיכוב ועצירה של מחלה כרונית זה בהחלט משתלם.

ומה עם הויתורים אתם שואלים? אחרי שמכניסים לחיים את מה שטוב ועוזר, באמת שקל להשאיר משקאות ממותקים, מזון מהיר, מזון מוכן ועוד כמה דברים מחוץ לצלחת שלך. היתרונות של הפעלת יכולת הבחירה שלך לטובתך שווים הרבה יותר.

רוצה לשמוע עוד על האפשרות לשנות עכשיו תמורת שנים של בריאות, התקשר/י עכשיו לקבוע פגישה: 052-8549364


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.