מתי לעבור לאורח חיים בריא?

שעוןאחת השאלות שאני שואלת מתאמנים שמגיעים כדי לעשות שינוי באורח החיים היא "למה הגעת דווקא עכשיו? מה קרה, שהביא אותך לכאן דווקא עכשיו?"

תשובה שאני זוכרת במיוחד היא תשובתו של ר'. "תראי", הוא אמר, "אני בן 58, ועד עכשיו לא עשיתי כלום למען עצמי. אני מעשן, סובל מעודף משקל והכושר הגופני שלי לא משהו. לאחרונה אני סובל מכאבי גב קשים ואני די מנוטרל מפעילות. תמיד אנחנו אומרים שכשנצא לפנסיה נעשה כל מיני דברים שאנחנו לא מספיקים לעשות בשנות העבודה שלנו, אבל פתאום הבנתי שבקצב הזה, לא בטוח שאהיה כשיר כדי לעשות את כל מה שאני רוצה. הבנתי שכאבי הגב הם קריאה של הגוף שלי לעזרה, ושאם אני רוצה להגיע לפנסיה בשלום כדאי שאתחיל לטפל בעצמי עכשיו, לפני שיהיה מאוחר מדי".

ר' קיבל קריאת השכמה מהגוף שלו, ונענה לה. המוטיבציה שלו חזקה: הוא רוצה לנצל את החיים וברור לו שהאחריות על תחזוקת מצבו הגופני היא שלו.

הוא בא עם רצון לשנות: להפסיק לעשן, לעבור לתזונה בריאה ומדודה, ואחרי שיטפל בגב שלו, להתחיל בפעילות גופנית מתאימה.

בכל פעולה שלנו, אנחנו מונעים על ידי שני כוחות: הפחד מכאב והמשיכה לעונג או הנאה. אחד מהם לא מספיק כדי להניע אותנו לפעולה, ובעיקר קשה לנו לפעול היום למען איזשהו ערך עתידי ארוך טווח. כאלה אנחנו, ולכן לא מספיק שנפחד מפני מה שיקרה לנו, אנחנו מחכים עד שזה ממש מתחיל לקרות. וגם אז, אם אין לנו משהו שווה שעבורו כדאי לנו לזוז, אנחנו נמשיך לחכות עד בוש.

באימון לבריאות אנחנו מבררים את שני הקצוות האלה ובונים מהם את ההנעה לפעולה שלנו, כך שתספק כוח להתמדה ארוכת טווח עד שניצור שינוי אמיתי באורח החיים. אנחנו משתמשים בכלים רבים שמאפשרים לנו לראות את העתיד מתגשם ולשאוב ממנו מוטיבציה לפעולה היום.

כדי לשמוע עוד על האימון לבריאות אתם מוזמנים להכנס לכאן ולקבל במתנה את סדרת השיעורים המעשיים שתעזור לכם להתחיל באורח חיים בריא עוד היום.

הנה שוב הקישור – פשוט ללחוץ ולהרשם:

http://www.sigalbcoaching.co.il/%D7%94%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%9F/

 


תגובות

מתי לעבור לאורח חיים בריא? — תגובה אחת

  1. כל מילה בסלע.
    גם אני התחלתי לעשות שינויים כעצתך.לאט לאט אבל בטוח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.