שבוע שלישי – אקונה מטאטה

אנחנו מתקרבים לסיומו של השבוע השלישי, ואני רואה אצל אנשים מבוגרים סביבי דרכים שונות להתמודדות עם הזמן, עם הבידוד וההסתגרות. לפני שאעלה כמה אפשרויות אני רוצה להזכיר שוב שעם כל אי הוודאות מסביב, יש לא מעט גורמים שהם בשליטה שלנו:
איך נעביר את הזמן, מה נעשה כדי לעזור לאחרים, מה יהיה מצב הרוח שלנו, מה נאכל ואיך נזוז. גם לך יש את האפשרות להשפיע בצורה משמעותית על אחרים, גם אם הם נמצאים רחוק.

יש עכשיו הרבה פתרונות לבילוי הזמן. הרבה אנשים משתתפים בפעילויות בזום, כי לא טוב היות האדם לבדו. אחרי ההתלהבות הראשונית, מתעורר הצורך לבחור את הפעילות שמתאימה לכם. אני רוצה להמליץ על השתתפות בפעילות תנועה כלשהי לפחות פעם ביום. יש פעילויות טאי צ'י, פילאטיס – רק לבחור את הפעילות המתאימה לך. קישור עם פעילות כזו בכל יום מהשעה 10:00 הוא https://zoom.us/j/185806489

בסעיף שמירה על קשר ועזרה לאחרים, כל הבעת התעניינות במישהו אחר מועילה לו ולנו. הקפידו לעשות שיחה אחת ביום עם מישהו – בן משפחה, חברה, שכנה, התעניינו בשלומם וחזקו אותם. לא פחות חשוב – שמירת הקשר עם הנכדים יכולה להעסיק גם אותך וגם אותם. כשהם קטנים, הם יכולים להנות מסיפור בזום, או משחק משותף, אפילו 10 דקות שיזכירו להם שסבא או סבתא יכולים להיות בילוי מעניין. שלא לדבר על כך ש 10 הדקות האלה יתנו להורים קצת זמן לעצמם ולמנוחה שהם זקוקים לה.

גם ילדים גדולים יותר יכולים להנות מזמן עם סבתא או סבא – אם תצליחו למשוך אותם להתבונן ביחד בתמונות מהעבר, לספר להם סיפורים של פעם או להתעניין במשחקים של היום. זכרו שגם להם נמאס כבר לשחק במחשב ולצחוק עם חברים. אפשר לעשות איתם פרוייקט של אלבום תמונות ברשת, או כל פעילות אחרת שבה תוכלו ללמד וללמוד.

וקצת זמן גם בשבילך – לנוח, להרגע, לקרוא משהו, לראות סרט ולהתרחק ככל האפשר מחדשות מדאיגות. בשום אופן לא לשבת כל היום מחוברים לטלויזיה ולמידע שמחזק את הפחדים שלנו. עדיף לעשות משהו בבית שיאפשר לך עוד קצת תנועה כדי לשבת קצת פחות…


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.